Jak grać w ruletkę

Kolo RuletkaRuletka to najprawdopodobniej najpopularniejsza gra stolikowa w kasynach całego świata. Jej historia zaczęła się setki lat temu i od tamtej pory jej popularność nieustannie rośnie. Wiele osób myśli, że ruletka jest skomplikowaną grą. Ale prawda jest taka, że zasady ruletki są dość proste i poznanie ich zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Jaki są dostępne typy ruletki?

Na początek warto wspomnieć, że spośród wszystkich typów ruletki, dwa zyskały szczególną popularność. A różnią się jedynie ilościom zer znajdujących się na kole. Są to

  • Europejska ruletka - z jednym "0"
  • Amerykańska ruletka - z "0" i "00"

Obie powyższe odmiany znajdziesz w kasynach online, więc sam możesz zdecydować, którą z nich wolisz.

Gdzie mogę zagrać w ruletkę?

Oczywiście ruletka dostępna jest praktycznie w każdym kasynie na świecie. Ale obecnie tę fascynującą grę oferują również wszystkie kasyna internetowe. Większość z nich udostępnia kilka odmian ruletki.

Unibet Kasyno ruletkaUnibet oferuje ponad 10 wariantów ruletki

Jak grać w ruletkę?

Gra w ruletkę jest bardzo prosta. Ogranicza się do położenia żetonów na pożądanym polu. W ciągu jednej gry możesz obstawić więcej, niż jedno pole. To zależy wyłącznie od Ciebie ile żetonów postawisz na dany numer. Po prostu obstaw swoje numery i obserwuj, gdzie wyląduje kulka.

Jakie są typy zakładów w ruletce?

Ruletka.pl pokaż, jak ekscytująca potrafi być ruletka dzięki różnorodności dostępnych zakładów. Musisz wiedzieć, że obstawianie pojedynczego numeru jest tylko jedną z wielu opcji. Zakłady możemy podzielić na dwie główne grupy:

  • Obstawianie numerów
  • Obstawianie sektorów

Możesz zupełnie za darmo przetestować każdy z poniższych typów i zdecydować, który z nich jest twoim ulubiony.

Obstawianie numerów
Grając w ruletkę jednym żetonem możesz obstawić od 1 do aż 6 numerów. Istnieje kilka typów takich wewnętrznych zakładów (inside bets). Wszystkie tego typu zakłady charakteryzują się dość niskim prawdopodobieństwem wygranej, ale w zamian za to oferują wysokie wypłaty w razie trafienia typowanego numeru lub numerów.

Obstawianie sektorów
Gracze mogą również składać zakłady na sektory. Są to tak zwane zakłady zewnętrzne (outside bets). W tym przypadku wygrywasz, jeśli określony typ liczb zostanie trafiony. Zakłady sektorowe oferują większe szanse na wygraną, ale za to mniejsze wygrane.

Bardziej szczegółowe informacje na temat obstawiania w ruletce znajdziesz w naszej sekcji poświęconej "rodzajom zakładów".

Strategie i systemy obstawiania

Bardziej zaawansowani gracze często stosuję różne strategie i systemy obstawiania. Żaden z nich nie gwarantuje wygranej, ale każda strategia pomaga zminimalizować przewagę kasyna. Więcej na temat zaawansowanych sposobów gry znajdziesz w zakładce poświęconej strategiom.