Typy ruletki

Europejska ruletkaRuletka to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych gier w kasynach całego świata. Wirujące koło ruletki działa na ludzi, jak magnes. Ruletka to jedna z ulubionych gier bywalców kasyn również ze względu na proste zasady.

Ruletka.pl to twój przewodnik po różnych typach ruletki dostępnych w Internecie. W tym artykule omówimy różne rodzaje ruletki.

Odwiedź kasyno Unibet i graj zarówno w europejską, jak i amerykańską ruletkę

Europejska i amerykańska ruletka

  • Europejska ruletka i amerykańska ruletka to najpopularniejsze odmiany ruletki. Oba typy nie zbytnio się od siebie nie różnią. Dodatkowe zero na kole amerykańskiej ruletki to główna różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami gry. To dodatkowe pole delikatnie redukuje szanse na wygraną. Na dodatek, numery w amerykańskiej ruletce są systematycznie sparowane, co zwiększa przewagę kasyna. Sama gra w amerykańską ruletkę jest również wyraźnie szybsza, niż w odmianie europejskiej.

Różnice pomiędzy europejską i amerykańską ruletką

  • Europejska ruletka ma tylko jedno zero, co zwiększa szanse na wygraną w porównaniu do amerykańskiej ruletki. Obie odmiany różnią się ilością pól z numerami. Europejskie koło ruletki posiada 37 pól podczas, gdy amerykańskie ma ich 38. Dodatkowo, w niektórych kasynach online europejskie koło ruletki znajduje się na środku stołu, natomiast w amerykańskiej ruletce koło umieszczone jest na szczycie stołu.

Progresywna ruletka

Roulette RoyaleProgresywna ruletka oferuje dodatkowe nagrody. Ta odmiana pozwala graczom na stawianie dodatkowych zakładów, dzięki którym można wygrać progresywny jackpot, zwiększający się z każdym obrotem. Idea jest prosta: wygrywasz progresywny jackpot, jeśli przewidzisz właściwy numer pięć razy z rzędu.

Progresywny jackpot w ruletce może sięgnąć nawet ponad 2,000,000 PLN. Popularnym wariantem progresywnej ruletki jest Roulette Royale, w którą można zagrać w Spin Palace:

Pobierz Spin Palace i zagraj w Roulette Royale.

Wygoda i osobiste odczucia

Ruletka z prawdziwym krupierem stała się niesamowicie popularna wśród polskich graczy. Z tego powodu wiele kasyn online wprowadziło tę odmianę ruletki do swojej oferty.

  • Wygoda to podstawowa zaleta ruletki z prawdziwym krupierem.
  • Na dodatek, prawdziwy krupier pozwala na osobiste odczucia podczas gry w ruletkę online
  • Ruletka na żywo oferuje bardzo wysokie limity.

Ruletka z prawdziwym krupierem to definitywnie gra dla graczy online, którzy szukają połączenia zalet kasyna online z tradycyjnym kasynem.